Linki...

umUrząd Miejski w Kałuszynie
biblioteka
szkola
gimnazjum
vktoria
dkROK PRZEDSZKOLNY 2022/2023

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

Dnia 3.11.2022 r. w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
 Ochotnicza Straż Pożarna w Kałuszynie przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał syreny alarmowej opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka – samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt. Strażacy z OSP Kałuszyn dokonali prezentacji stroju strażaka – ratownika
oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu.


Spotkanie z policjantami

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odbyło się spotkanie z policjantami. Stróże prawa wyjaśnili dzieciom na czym  polega praca policjanta i z jakich elementów składa się ich służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie policjanci udzielili przedszkolakom kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

 Świat zaklęty w bibliotece.

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie w Bibliotece Publicznej,  z którą wspólnie realizujemy projekt edukacyjny pt. " Świat zaklęty w bibliotece. W związku z ogólnopolską akcją czytelniczą " Czytamy z sercem" Biblioteka włączyła się do tej znakomitej akcji, a tym samym nasze przedszkolaki.                               

Dni adaptacyjne
Rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej to
moment przełomowy w ich życiu. W celu zapewnienia dzieciom lepszego startu w naszym przedszkolu 29 i 30 sierpnia odbyły się spotkania adaptacyjne. Takie zajęcia to wspaniała propozycja dla dzieci,które są gotowe do podjęcia nowych wyzwań oraz poznania kolegów i koleżanek. Podczas tych spotkań Rodzice i dzieci mieli możliwość zapoznania sięz nauczycielami, którzy mieli okazję zaprezentować wyposażenie przedszkola. Dzieci wspólnie z Rodzicami tańczyły, śpiewały oraz poznawały się wzajemnie
podczas różnych zabaw integracyjnych między innymi z chustą animacyjną. Przyszłe przedszkolaki początkowo nieśmiało, ale potem coraz pewniej, bawiłysię w kącikach zainteresowań. Integracja przebiegła w miłej atmosferze i spełniła swoje dydaktyczne cele.
Dzieciom i Rodzicom życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z dobrymi przeżyciami  i wspomnieniami.


 ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022


Spotkanie z policjantem- 23.09.2021
Dziś w naszym przedszkolu  mieliśmy wyjątkowego gościa- pana policjanta. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Przestawienie teatralne "Kozucha- Kłamczucha" 29.09.2021
Dziś przedszkolaki obejrzały przedstawienie o o niesfornej kózce , która okłamywała swoją gospodynię, gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa. Wszystko jednak dobrze się skończyło , koza została przyjęta z powrotem , i obiecała , że już nigdy nie będzie kłamać .  Inscenizacja wzbudziła zachwyt wśród dzieci
ROK PRZEDSZKOLNY 2020/2021

„Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego
Pacanowa”
W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. Przedszkole reprezentują grupy „Pszczółki”, „Motylki” i „Krasnale”, które przez cały rok będą realizowały zadania wynikające z założeń projektu.
Autorkami pomysłodawcami i osobami koordynującymi przedsięwzięcie są nauczycielki Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina w Alwerni’’. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej i wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.We wrześniu przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę z głównym bohaterem projektu KoziołkiemMatołkiem. Poznały głównego bohatera bajki oraz
twórców książeczek o Koziołku Matołku – Kornela
Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Następnie w salach zorganizowały kąciki poświęcone Koziołkowi Matołkowi jego przygodom.


Jesienny czas
Jak co roku za oknem możemy obserwować piękną polską jesień. Daje nam ona wiele okazji do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Naszeprzedszkolaki podczas zabaw mogą obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Korzystając z pięknej pogody, dzieci brały udział w niezwykłych zajęciach na świeżym powietrzu – na folii strech-owej malowały jesienne witraże. Kolorami jesieni ubarwiły plac przedszkolny. Dzieci mogły eksperymentować
z paletą barw, poznały również nową technikę plastyczną. Była to także okazja do rozwijania inwencji i wyobraźni twórczej, przeżywania sztuki oraz ćwiczeń manualnych. Zabawa ta dostarczyła wielu pozytywnych emocji i sprawiła dzieciom dużo radości. Dopełnieniem spotkania z jesienią było zbieranie liści, które wpływało na rozwój sprawności fizycznej, umiejętności motorycznych i wrażeń sensorycznych. Przyjemne i zaskakujące okazały się nie tylko kolory, ale także niepowtarzalny zapach i charakterystyczny szelest liści. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci chętnie usypywały z nich kopce i organizowały jesienne bitwy na liście. Mamy nadzieję, że piękna polska jesień tak szybko nas nie opuści i będziemy mogli korzystać
z jej uroków jak najdłużej. Niech cieplutkie słońce naładuje nas pozytywną energią, która tak bardzo potrzebna nam będzie podczas zimowych dni.
ROK PRZEDSZKOLNY 2019/2020

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU


Rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej to moment przełomowy w ich życiu. W celu zapewnienia dzieciom lepszego startu w naszym przedszkolu 29 i 30 sierpnia odbyły się spotkania adaptacyjne, dla dzieci i ich rodziców.
Celem spotkań, jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola i skrócenia czasu adaptacji. Uczestnictwo w tego rodzaju spotkaniach, rozwija u dzieci poczucie bezpieczeństwa. Podczas tych spotkań rodzice mieli możliwość wspólnie z dziećmi zapoznania się z nauczycielkami, preferowanymi przez przedszkole metodami pracy pedagogicznej oraz poznanie wyposażenia przedszkola.
Dzieci wspólnie  z rodzicami  tańczyły, śpiewały, rysowały ,malowały oraz poznawały  swoje imiona podczas zabaw integrujących. Dzieci początkowo nieśmiało, ale potem coraz pewniej  bawiły się w kącikach zainteresowań. W czasie tych spotkań dzieci mogły  doświadczyć :współpracy i działania w grupie, akceptacji innych dzieci, radości tworzenia  podczas zabaw plastycznych, wesołych zabaw paluszkowych i zabaw muzyczno-ruchowych, zabaw ruchowych na świeżym powietrzu  w  ogrodzie przedszkolnym.
Dzieciom i Rodzicom życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.

ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

PROJEKT EDUKACYJNY PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA.
W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, J.Lipiński-Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy „Rokiczanka”. Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor  i tradycje Polski. Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznawanie historii państwa polskiego i symboli narodowych. Działania projektowe będą też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski. Projekt będzie realizowany od 1 września 2018 roku do 31 grudnia . A oto pamiątka z realizacji pierwszych zadań projektu.


PROJEKT EDUKACYJNY "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
„Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma "Przedszkolnego ABC". Jego autorem jest Aneta Konefał.  Głównym bohaterem projektu jest miś. Dzieci wraz z nauczycielem wybierają maskotkę misia, który odbędzie podróż po domach przedszkolaków. Misiowi wyposażonemu w dzienniczek należy czytać. Również nasze przedszkole przystąpiło do projektu. Dnia 3 października 2018 r. dzieci z grupy Pszczółki odwiedziła Pani Dyrektor. Celem wizyty było uroczyste rozpoczęcie projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Przedszkolaki przywitały się z misiem oraz nadały mu imię Maniuś. Następnie Pani Dyrektor przeczytała dzieciom książeczki o zwyczajach zwierząt. Zachęcamy w ten sposób do czytania nie tylko dzieci, ale nauczycieli, pracowników przedszkola, rodziców i wybranych przedstawicieli społeczności lokalnej.

POZNAJEMY OWOCE I WARZYWA
Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.

Ostatnie dwa tygodnie września w naszym przedszkolu upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw.
Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Najważniejsza była jednak możliwość samodzielnego komponowania zdrowego śniadania lub przekąski. Przedszkolaki robiły soki owocowo-warzywne, komponowały sałatki i szaszłyki owocowe,  robiły babeczki marchewkowe, dyniowe oraz szarlotkę ze świeżych jabłek. Dzieci uczestniczyły również w produkcji przetworów na zimę z dyni i ogórków, kisiły kapustę. Nie zabrakło również ulubionego dania z ziemniaków- frytek.
Teraz dzieci wiedzą, że warzywa i owoce są nie tylko smaczne, lecz także zdrowe.


WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dnia 9. 10.2018 roku dzieci z grupy „Krasnale” wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę autokarową do Warszawy.  Najpierw przedszkolaki udały się na spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczyły m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Zoo. Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły lwy i słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptaki – ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok przedszkolaków dały popis wręcz cyrkowych akrobacji. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe osiołki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać. Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze. Kulminacyjnym punktem wycieczki były zabawy w Sali Fiku- Miku. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018   OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU
Dnia  6 czerwca odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków pod hasłem „Na sportowo zawsze zdrowo”  Przed zawodami został ustalony regulamin igrzysk. Przedszkolaki uroczyście ślubowały a następnie uczestniczyły w konkurencjach z podziałem na grupy na dzieci młodsze i starsze. Odbyły się następujące konkurencje– niewidome chomiki, rzuty do kosza, tor przeszkód, praca mrówek, skok w dal. Na końcu odbyły się biegi – zwycięzcy otrzymali dyplomy. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie medale.

WYCIECZKA DO  BRZOZÓWKI
Dnia  4 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka dzieci z grup przedszkolnych Pszczółki  i  Motylki do gospodarstwa agroturystycznego w Brzozówce.  Dzieci uczestniczyły w śpiewaniu i muzykowaniu , doiły sztuczną krowę, jeździły na jeździkach , malowały na szkle, podziwiały zwierzątka z mini zoo. Odbyły się również zajęcia z pszczelarzem.  Na końcu przedszkolaki zjadły pyszne kiełbaski .   Zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW

Dnia 28 maja dzieci z grup przedszkolnych Zuchy i Jaskółki wyjechały na wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe , przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizyta w krainie wróżek Smużek ,zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu szkoleniowym, zabawy w krainie Bulwiaków , zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, śpiewający skrzat, mruczące drzewa. Szczęśliwi choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Dzień Mamy i Taty to szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają dzieciom na wspólne  przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom. W każdej z grup wiekowych odbyła się uroczystość  Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci zaprezentowały program taneczno- wokalno -recytatorski. Po występach były życzenia, całusy oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Oczywiście nie zabrakło konkursów i zabaw dla dzieci i rodziców. Po słodkim poczęstunku zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.


 WYCIECZKA DO OSP

Dnia 25 kwietnia dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy , przekazali cenne informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Ogromne zainteresowanie wzbudziła prezentacja sprzętu gaśniczego oraz  założenia hełmów strażackich. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość wejścia do wozu bojowego a następnie opuszczenia go poprzez zjazd ze zjeżdżalni. Dziękujemy serdecznie Panu Damianowi  Chrościckiemu oraz współpracownikom za zaproszenie. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.


POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY!

Marzanno, Marzanno
ty zimowa panno,
w wodę cię wrzucamy ,
bo wiosnę witamy!

W dniu  21 marca, w pierwszym dniu wiosny, tradycyjnie jak co roku, wszystkie grupy z naszego przedszkola pożegnały zimę , a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Pierwszy dzień wiosny rozpoczął się uroczyście na placu zabaw gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – Marzanny oraz powitania Gaika symbolizującego wiosnę. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, zabawach związanych tematycznie z nową porą roku: śpiewały piosenki, recytowały wiersze , rozwiązywały zagadki, obserwowały w jaki sposób powstaje kolor zielony. Następnie dzieci wróciły do sal, gdzie wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej. Mamy nadzieję, że wiosna w końcu zachwyci nas swoim pięknem i zostanie z nami.


DZIEŃ BABACI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 8-12 lutego 2018r. odbyły się uroczyste spotkania , które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor p. Renata Roguska wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia.
Każda grupa wiekowa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Dla małego dziecka świat jest czymś wielkim, nieznanym,
a więc przerażającym. Dzięki temu, że obok siebie ma dorosłych,
których darzy miłością i zaufaniem może stopniowo ten świat poznać i zdobywać”
/J. Makowska/

Rozpoczęcie przez dzieci edukacji przedszkolnej to moment przełomowy w ich życiu. W celu zapewnienia dzieciom lepszego startu w naszym przedszkolu 29 i 30 sierpnia odbyły się spotkania adaptacyjne, dla dzieci i ich rodziców.
Celem spotkań, jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola i skrócenia czasu adaptacji. Uczestnictwo w tego rodzaju spotkaniach, rozwija u dzieci poczucie bezpieczeństwa. Podczas tych spotkań rodzice mieli możliwość wspólnie z dziećmi zapoznania się z nauczycielkami, preferowanymi przez przedszkole metodami pracy pedagogicznej oraz poznanie wyposażenia przedszkola.
Dzieci wspólnie  z rodzicami  tańczyły, śpiewały, rysowały ,malowały oraz poznawały  swoje imiona podczas zabaw integrujących. Dzieci początkowo nieśmiało, ale potem coraz pewniej  bawiły się w kącikach zainteresowań. W czasie tych spotkań dzieci mogły  doświadczyć :współpracy i działania w grupie, akceptacji innych dzieci, radości tworzenia  podczas zabaw plastycznych, wesołych zabaw paluszkowych i zabaw muzyczno-ruchowych, zabaw ruchowych na świeżym powietrzu  w  ogrodzie przedszkolnym.
Dzieciom i Rodzicom życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.


KOLOROWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI- WYSTĘP KLUBU CZERWONEGO NOSKA

Dnia 27 sierpnia 2017 roku w Parku w Kałuszynie odbył się występ Klubu Czerwonego Noska. Dzieci doskonale się bawiły się w rytm znanych pląsów. Uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach Poprzez interaktywną zabawę, piosenki , deszcze baniek mydlanych na twarzach dzieci gościła radość. Dziękujemy prowadzącej za wspaniałą zabawę.

ROK PRZEDSZKOLNY 2016/2017Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2016/2017

Dnia 23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego w poszczególnych grupach wiekowych. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały poznane tańce. Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!


WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI
Dnia 20 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka  dzieci z grup przedszkolnych- „Biedronki” i „Krasnale” do Farmy Iluzji w Mościskach. Farma to piękny teren zachęcający do aktywnego wypoczynku. Dzieci przeniosły się  w świat magii i iluzji. Zobaczyły tu Latającą Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, Lewitujące piłeczki, Wiklinowy Labirynt, Studnię nieskończoności, Tunel zapomnienia .  Przedszkolaki jeździły również  westernowym pociągiem oraz kolejką Wesołe Kaczuszki. Przedszkolaki skakały na trampolinie oraz porównywały swój wzrost w Pokoju Amesa. Przed powrotem do przedszkola odbył się piknik na świeżym powietrzu. Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością dzieci będą długo wspominać. Dostarczyła ona przedszkolakom wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń! Zmęczone, jednak bardzo zadowolone dzieci wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nich rodzice. Taki wyjazd na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW
Dnia 19 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka dzieci z grup przedszkolnych „Jaskółki” i „Zuchy” do Magicznych Ogrodów. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy z animatorem, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim, w Krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, śpiewający skrzat i mruczące drzewa. Ogrody to wspaniałe miejsce gdzie można spędzić w sposób aktywny czas i szkoda, że wycieczka tak szybko się skończyła i trzeba było wracać do przedszkola.


SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI

Dnia 10 marca 2017 r. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości panów myśliwych z Koła Łowieckiego Mińsko-Mazowieckiego- pana prezesa Mieczysława Bziuka oraz przedstawiciela koła- pana Huberta Malibo. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (wydry, bobra, jelenia) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Przedszkolaki miały możliwość zadawania pytań panom myśliwym i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Został również rozstrzygnięty konkurs pt. „Zwierzęta leśne”- wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Na końcu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy panu myśliwym za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.


KINO NA LEŻAKACH 

Dnia 20 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu  odbył się seans bajek  dla dzieci z grup przedszkolnych: Motylki, Pszczółki i Zuchy.  Na początku  odbyły się wspólne zabawy przy muzyce, poszukiwanie z latarkami skarbów w przedszkolu. Dzieci były bardzo szczęśliwe i chętnie angażowały się do wspólnych zabaw.  Na końcu  przedszkolaki na leżakach uczestniczyły w projekcji bajek, jak w prawdziwym kinie.  Tego wieczora w przedszkolu panowała miła, radosna atmosfera.


 W KARNAWALE SAME BALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W dniu 4 lutego 2017 r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbył się bal karnawałowy przedszkolaków i rodziców. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, super bohaterów, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Piękny  wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Przedszkolaki pod kierunkiem wodzireja bawiły się znakomicie. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pomoc w organizacji bufetu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W zimowy miesiąc styczeń wpisany jest taki dzień, który wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. W naszym przedszkolu  Dzień Babci i Dziadka to tradycja, tak więc i w tym roku odbyły się uroczyste spotkania w poszczególnych grupach. Pani dyrektor Renata Roguska wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie  mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 25 listopada 2016 r w przedszkolu obchodziliśmy dzień misia. Dzieci tego dnia przyniosły swoje ulubione pluszaki. Przedszkolaki oglądały "Misia Uszatka" w przedszkolnym kinie a następnie bawiły się na misiowej dyskotece. Na końcu wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Kto ty jesteś?- POLAK MAŁY
Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy  Święto Niepodległości. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, na których poznawały symbole narodowe. Były również organizowane wyjścia na cmentarz oraz pod pomnik.

.SPACERY
Okres września i pażdziernika to wspaniały czas aby podziwiać wszystkie kolory jesieni podczas pieszych wycieczek. Dzieci miały mozliwość poszukiwania jesieni w ogrodzie predszkolnym w parku, lesie. Poznały w ten sposób środowisko naturalne zwierząt oraz uczestniczyły w zbiorze materiału przyrodniczego na zajęcia .

BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLNA
W naszym przedszkolu promujemy czytelnictwo. W każdej z sal urządzony jest kącik książki. Dzieci mogą również wypożyczać książki do domu. Mogą również tworzyć ilustrację do czytanych książek. Odwiedzają nas też zaproszeni goście w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"


Drugie miejsce w konkursie "Raz dwa, trzy-patyczki zbieraj ty"
Dnia 18 października 2016 roku nasze przedszkole odebrało nagrodę za drugie miejsce w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Topaz.


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OWOCÓW I WARZYW
Pażdziernik niesie nam w darze owoce i warzywa. Nawiązując do zdrowego i racjonalnego odżywiania przedszkolaki robiły soki, szaszłyki, sałatki, babeczki, ciasta, kukiełki, gofry w których królowały owoce i warzywa. Dzieci miały możliwośc poznania działania urzązeń kuchennych oraz zapoznane zostały z zasadami bezpieczeństawa.


WYCIECZKA NA ŚWIĘTO ZIEMNIAKA
Dnia 27 września dzieci z grup przedszkolnych Biedronki i Krasnale pojechały na wycieczkę autobsem do Dębe Wielkiego. Czekały tam na dzieci liczne atrakcje na świeżym powietrzu.


ROK PRZEDSZKOLNY 2015/2016

ZAKONCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
Dnia 24 czerwca w przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego 2015/2016 w poszczególnych grupach


WYCIECZKA DO BRZOZÓWKI

Dnia 22 czerwca dzieci z grup przedszkolnych Pszczółki i Motylki pojechały autokarem na wycieczkę plenerową do gospodarstwa agroturystycznego „Na końcu wsi” – Brzozówka. Dzieci miały możliwość obejrzenia zwierząt w mini zoo ( konie, świnie, kozy, owce, kury), jazda konnej, dojenia sztucznej krowy oraz udziału w warsztatach plastycznych- malowały na szkle.

MINI OLIMPIADA SPORTOWA

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbyła się Mini Olimpiada Sportowa w Przedszkolu. Miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej oraz przestrzeganie reguł w zawodach sportowych. Dzieci uczestniczyły między innymi w następujących konkurencjach- bieg po bieżni, rzut do bramki i przeciąganie liny. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

DZIEŃ RODZINY
Dnia 5 czerwca 2016 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie celebrowały dwa święta Dzień Rodziny oraz 600-lecie Kałuszyna. Z tej okazji odbyły się uroczyste występy dzieci. Rozstrzygnięte zostały konkursy-konkurs plastyczny- „Moje miasto” oraz fotograficzny- „Kałuszyn moje miejsce na ziemi”. Odbyły sie również zabawy z animatorem-Czerwonym Noskiem oraz przejażdżki konne. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dnia 20 maja 2016 r. odbyła się wycieczka dzieci 4-letnich z grupy „Krasnale” i „Biedronki” do Warszawy. W ramach wycieczki dzieci zwiedziły zoo, oraz bawiły się w sali zabaw.


WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW
Dnia 16 maja 2016 r. odbyła się wycieczka dzieci 5 i 6 letnich z grupy „Biedronki” „Jaskółki”  i „Zuchy” do Magicznych Ogrodów. Dzieci wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów, mogły zaobserwować olbrzymie gąsienice, smoki i skrzaty, wróżki , magiczne ptaki. Brały udział w różnorodnych konkursach, korzystały z urokliwych placów zabaw.
SPOTKANIA WIGILIJNE W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KAŁUSZYNIE

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od wielu lat tradycją, w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie w trzecim tygodniu grudnia odbyły się Spotkania Wigilijne. Na te spotkania przybyli rodzice. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności w formie zajęć otwartych lub przedstawienia jasełkowego. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy na tle grupy rówieśniczej. Potem dzieci i rodzice wykonali wspólnie dekoracje świąteczne. Najbardziej emocjonujący moment nastąpił w chwili, gdy pojawił się Św. Mikołaj. W świątecznym nastroju przy choince zacny gość obdarował przedszkolaki wymarzonymi prezentami. Na końcu odbył się wspólny poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni, w przedszkolu panowała miła, serdeczna i rodzinna atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie i pomoc w organizacji Spotkań Wigilijnych. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyni się do kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia i wzmacniania więzi rodzinnych.


ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KAŁUSZYNIE

    Wartości odżywczych dyni nie sposób przecenić – to warzywo bogate w witaminy i minerały, dlatego też przedszkole promując zdrowe odżywianie zachęcało do spożywania  tego warzywa pod wieloma postaciami w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
   W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Na stole królowały więc dania, które przedszkolaki z poszczególnych grup wykonały przy pomocy swoich pań.
Grupa Jaskółki częstowała wszystkich wspaniałą surówką z dyni, Pszczółki  serwowały dyniowe muffinki , grupa Krasnale  wykonała ciasto z dyni a grupa Motylki serwowała dyniowy kompocik. Grupa Zuchy z pomocą swoich pań ugotowała fantastyczną zupę dyniową oraz wykonała przetwory z dyni, zaś Biedronki  w sokowirówce wyciskały sok dyniowo-cytrynowo-jabłkowy.
   Dynia to również wspaniałe warzywo inspirujące do wykonania różnorodnych prac plastycznych – w każdej grupie powstało wiele rzeźb, masek i innych wytworów, które przyozdobiły nasze sale i przedszkolną szatnię. Nie zabrakło również zabaw, zawodów sportowych z dynią w roli głownej.
Dzięki obchodom „Dnia Dyni” przedszkolaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat oraz miały możliwość degustacji różnorodnych potraw z dyni.


WYJŚCIE NA CMENTARZ DZIECI Z PRZEDSZKOLA PULICZNEGO W KAŁUSZYNIE
Dnia 30 października dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie uczciły pamięć zmarłych odwiedzając cmentarz. Dzielnie doszły pod opieką swoich wychowawczyń piechotą na pobliski cmentarz. Tam odwiedziliśmy groby żołnierzy i zapaliliśmy na nich znicze. Z szacunku do miejsca i tradycji zachowywaliśmy się bardzo grzecznie i spokojnie. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy.


WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO RANCZA OKAPI

Dzieci z grup Jaskółki i Zuchy oraz Biedronki i Krasnale były na wycieczce w Dębem w Ranczu Okapi. Tam czekały na nich różnorodne atrakcje tj.: malowanie twarzy, strzelanie z łuku, , labirynt, czerpanie złota, połów ryb, rzuty do celu, skoki na trampolinie a przede wszystkim lekcja historii, na której dzieci dowiedziały się o historii Ameryki, wielu ciekawostek o życiu Indian, o wyprawach odkrywców. Na koniec czekała na dzieci konsumpcja kiełbaski pieczonej na ognisku.
Wszyscy się tam świetnie bawili!!!


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU
Dnia 26 i 27 sierpnia 2015 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne, które miały na celu integracje dzieci i rodziców z przedszkolem. Przybliżone zostały rodzicom formy pracy z dziećmi.
Przyszłe wychowawczynie proponowały wspólne muzyczne zabawy, tańce, piosenki, rymowanki. W sposób naturalny, w obecności swoich rodziców, nasze przyszłe przedszkolaki zaprzyjaźniały się z nowym otoczeniem: salami, łazienkami, szatnią. Dzięki wspólnym spotkaniom dzieci łatwiej zaadoptują się w przedszkolu we wrześniu, traktując to miejsce jako przyjazne i bezpieczne.

ROK PRZEDSZKOLNY 2014/2015

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

W piątek 22 maja w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie odbył się  Piknik Rodzinny.  Przed występami został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Jedz smacznie i zdrowo”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Następnie dzieci z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w występach przygotowanych specjalnie dla swoich rodziców. W programie festynu pojawiły się piosenki oraz tańce. Były też  prezenty dla rodziców .  Po występach artystycznych, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział we wspólnej zabawie. Tego dnia, dzięki organizatorom, którzy zaproponowali urozmaicony program i wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dzieci mogły się pobawić w dmuchanym zamku oraz zjeżdżać z dwóch dużych pompowanych zjeżdżalni. Dużym powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy. Nie brakowało chętnych na kiełbaski z grilla oraz amatorów waty cukrowej. Można było odpocząć przy stolikach zastawionymi słodkościami, owocami oraz ukoić pragnienie sokami i kompotem. Zabawa była niezwykle udana.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

12 maja 2015r. Przedszkole Publiczne w Kałuszynie uczestniczyło w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki z grup „Zuchy”, „Jaskółki” i „Biedronki” wyszły do Biblioteki  w Kałuszynie, gdzie bajki i wiersze czytali dzieciom Pan Burmistrz, Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Stasia Bakuła i nauczycielka Gimnazjum w Kałuszynie Justyna Olkowicz-Gut wraz z harcerzami. Dzieci otrzymały drobne upominki.

Przedszkolna „akcja jabłuszko”

Nasze przedszkole bierze  udział  w programie pt.: „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów warzyw i owoców” we współpracy z Agencją Rynku Rolnego . Placówka jest  uprawniona do otrzymania od organizacji producentów i ich zrzeszeń bezpłatnie owoców i warzyw nieprzeznaczonych do sprzedaży. Dnia 11 marca  2015 r. w przedszkolu rozdawane były darmowe jabłka ( z okolic Grójca) dla chętnych rodziców naszych przedszkolaków. Chętnych nie brakowało, więc owocowa akcja przebiegła szybko i sprawnie. Nie zapomnieliśmy również o partnerach przedszkola z którymi współpracujemy: Urząd Miasta i Gminy Kałuszyn, Biblioteka Publiczna w Kałuszynie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie, Gimnazjum im. 6. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego, Dom Kultury w Kałuszynie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie,  Samodzielny  Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kałuszynie, Dom Dziecka w Falbogach. Mamy nadzieję, że jabłka smakowały.

Babcia i dziadek w przedszkolu

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka" Rudolph Giuliani. Ale także wiele otrzymują od wnuków, szczególnie w Dniu Babci i Dziadka, który tradycyjnie obchodzono w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie w drugim tygodniu lutego. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały okolicznościowe występy dla swoich najdroższych Babć i Dziadków. Wesołe i humorystyczne wiersze oraz piosenki sprawiły seniorom wiele radości i przyjemności, a tańce wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków dał szansę na dodatkowe miłe chwile spędzone z ukochanymi wnukami. Bardzo było nam miło gościć zacnych dziadków i babcie, dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia w przedszkolu za rok.

Przedszkolny Bal Karnawałowy

„Był karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale” - i w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie odbył się bal karnawałowy. W poniedziałek 12 stycznia sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które przygotował wodzirej. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Sądząc po minach i zmęczeniu, zabawa była udana, a wspomnienia na długo zostaną w pamięci. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.......

Przedszkolaki kiszą ogórki i kapustę

Zbliża się zima, a więc pora na zapasy zimowe. W związku z tym dzieci z Publicznego Przedszkola w Kałuszynie również zabrały się za przygotowanie zapasów zimowych. W grupach „Pszczółki”, „Motylki” i „Krasnale” odbyło się kiszenie kapusty i ogórków. Dzieci przyniosły z domów słoiki, ogórki, chrzan, czosnek oraz przyprawy i solidnie wzięły się do pracy. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie przygotować słoik kiszonych ogórków. Również z wielkim zaangażowaniem ubijały poszatkowaną kapustę z solą i marchewką aż puści sok. Zabawa była przy tym świetna. Taki rodzaj zajęć sprawił przedszkolakom ogromną frajdę, a także przybliżył temat zapasów na zimę.

Przedstawienia i koncerty w przedszkolu

Publiczne Przedszkole w Kałuszynie tętni życiem artystycznym ponieważ nasze kochane przedszkolaki odwiedzają ciągle różne ciekawe osoby. I tak 25.09.2014r. przyjechał do nas teatrzyk z przedstawieniem pt. ”Pierwsza pomoc w Bajkolandii”. Natomiast 10.10.2014r. uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. „Poszukiwacze skarbów”. 21.10.2014r. obejrzeliśmy kolejne przedstawienie teatralne pt. ”Kot w butach”, po którym wykonane zostały zdjęcia grupowe i indywidualne.Dzieci na takich imprezach bawią się świetnie, uśmiech nie schodzi im z buzi, czerpią z tego ogromną radość i satysfakcję.

 

WYCIECZKA DO DĘBEGO WIELKIEGO

Dnia  07 października odbyła się  wycieczka  najstarszych grup przedszkolnych do miejscowości Dębe Wielkie, gdzie dzieci brały udział w „Święcie ziemniaka”. Starszaki miały okazję zobaczyć jak  uprawia się warzywa. Brały udział w zbieraniu ziemniaków, które potem piekły w ognisku. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: strzelanie z łuku, zjazd na linie, zagadkowy labirynt, trampolina, poszukiwanie złota. Na koniec wszystkie dzieci mogły zjeść kiełbaski i ziemniaki. Mali podróżnicy zadowoleni wrócili do przedszkola na podwieczorek.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
Dnia 28 i 29 sierpnia 2014 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne, które miały na celu integracje dzieci i rodziców z przedszkolem. Przybliżone zostały rodzicom formy pracy z dziećmi.
Przyszłe wychowawczynie proponowały wspólne muzyczne zabawy, tańce, piosenki, rymowanki. W sposób naturalny, w obecności swoich rodziców, nasze przyszłe przedszkolaki zaprzyjaźniały się z nowym otoczeniem: salami, łazienkami, szatnią. Dzięki wspólnym spotkaniom dzieci łatwiej zaadoptują się w przedszkolu we wrześniu, traktując to miejsce jako przyjazne i bezpieczne.


ROK PRZEDSZKOLNY 2013/2014 

KONIEC ROKU PRZEDSZKOLNEGO
 
Dnia 27 czerwca 2014 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Każda z grup zaprezentowała program artystyczny. Potem każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom. Był to dzień pełen podziękowań, wzruszeń jak również radości płynącej z nadchodzących wakacji. Życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych, radosnych wakacji. Absolwentom przedszkola życzymy sukcesów w przyszłej karierze szkolnej.
ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


Dnia 11 czerwca 2014 na placu przedszkolnym w Kałuszynie odbyły się zabawy z klaunem m.in.   animacje przy muzyce, konkursy, kąciki zabaw (malowanki, zajęcia plastyczne). Następną atrakcją były zabawy na „dmuchawcach” oraz  suchy basen z kulkami. Dla dzieci to prawdziwa frajda, rzucić się w morze miękkich kulek i pływać bezpiecznie wszystkimi stylami. Zabawom towarzyszyła piękna pogoda i wspaniały humor. Dziękujemy sponsorom za zapewnienie dzieciom tych niezapomnianych atrakcji.WYSTĘP W PARKU MIEJSKIM

Dnia 7 czerwca 2014 r. w Parku Miejskim w Kałuszynie odbył się występ  dzieci z Przedszkola Publicznego przygotowały dla miejscowej publiczności. Występ został przyjęty bardzo ciepło przez zaproszonych gości wśród których była pani burmistrz Henryka Sęktas. Widownia pękała w szwach. Dzieci wykazały się niesamowitym kunsztem tanecznym, a ich stroje i choreografia zachwyciły wszystkich obecnych. Przedszkolaki swoją pozytywną energią szybko zaraziły zgromadzoną publiczność, która już po zaledwie kilku minutach rozbujała się na całego w rytm zaserwowanych hitów muzycznych. Zachwyceni goście bardzo długo oklaskiwali małych artystów.


DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

Dnia 2 czerwca 2014 roku w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie odbył się Dzień Rodziny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Dzieci jak zwykle zachwyciły publiczność pięknym występem  przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń. Każda z grup zaprezentowała program artystyczny, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. Po części artystycznej przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w wesołych zabawach, pląsach, tańcach. Następnie dzieci wręczyły upominki swoim rodzicom. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Miłym akcentem wspólnej zabawy były kiełbaski z grilla oraz pyszne słodkości. W przedszkolu panowała rodzinna, serdeczna atmosfera.WYCIECZKA DO KAWĘCZYNA

Dnia 19 maja odbyła się  wycieczka  grup przedszkolnych „Biedronki”; „Zuchy” i „Jaskółki” do miejscowości Kawęczyn koło Grójca. Dzieci miały okazję zobaczyć jak  żyli i mieszkali ludzie w dawnych czasach. Przedszkolaki  zostały tradycyjnie powitane chlebem i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Dzieci odbyły emocjonującą przejażdżkę wozem zaprzęgniętym do konia następnie zwiedzały spichlerz, młyn, poznały etapy wypiekania chleba. Dużą atrakcja była wizyta w kuźni. Na koniec wszystkie dzieci mogły zjeść kiełbaski, a po pysznym poczęstunku wszyscy świetnie bawili się na dyskotece. Wrażeń było pełno. Mali turyści pełni wrażeń, troszeczkę zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do Kałuszyna, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.


PRZEDSZKOLAKI ROBIĄ PALMY WIELKANOCNE


Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie wraz z paniami postanowiły własnoręcznie przygotować wielkanocne palmy - tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Zadanie okazało się bardzo proste. Najważniejszy był pomysł i dobre chęci. Każdy przedszkolak wykonał palmę z kwiatkami z bibuły, przyozdobił ją  baziami, trawami, kłosami zbóż i bukszpanem. Wykonanie palm rozpoczęło wielkie przygotowania do najważniejszego święta w Kościele Chrześcijańskim - Wielkanocy.
POWITANIE WIOSNY, POŻEGNANIE ZIMY

Dnia 21 marca  jak tradycja nakazuje zakończyliśmy panowanie zimy.
Wiosna to czas radości, nadziei i budzącej się z zimowego snu przyrody.Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. W tym celu przedszkolaki wybrały się wiosennym korowodem  aby pożegnać  symbol zimy- Marzannę. ..Marzanno, Marzanno odpływaj prosimy nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy! Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki  z radością przywitały symbol wiosny- Gaik , z którym wróciły do przedszkola.Następnie w  przedszkolu odbyły się zabawy, konkursy na cześć wiosny.
 


BAL KARNAWAŁOWY


Dnia 30 stycznia 2014 r. w Przedszkolu Publicznym  w Kałuszynie odbył się bal karnawałowy. Dzieci wesoło bawiły się przy akompaniamencie muzyki  proponowanej przez wodzireja pana Kamila. Do zabawy zachęcał również wesoły klown, który przybył na bal. Ciekawe i lubiane przez najmłodszych zabawy ruchowe i tańce, proponowane przez wodzireja, sprawiały, iż z dziecięcych buzi nie znikały uśmiechy.  Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Na sali wśród kolorowych balonów wirowali w tańcu przebierańcy w zapierających dech kostiumach i stylizacjach.  Były księżniczki i wróżki, biedronki i motylki oraz bohaterowie wielu innych bajek. Przebierańcy zamienili przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat.  Równocześnie w trakcie trwającej zabawy w sali obok, Pan Fotograf robił zdjęcia każdej grupie, by uwiecznić jak pięknie dzieci wyglądały.
Na ten dzień czekały dzieci cały rok.DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W dniach 20,21,22,23,24  stycznia 2014 w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w poszczególnych grupach.  Mali artyści przygotowali specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji. Wszystko po to, aby wyrazić Babciom i Dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą nam swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Natomiast goście  z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali wnukom za występy. Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia, wręczając swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek. Spotkania przebiegały w rodzinnej atmosferze.
Za rok znów się spotkamy z naszymi Babciami i Dziadkami.SPOTKANIA WIGILIJNE

W dniach 9,10,12,13,16 grudnia 2013 w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie odbyły się Spotkania Wigilijne w poszczególnych grupach. Na te spotkania przybyli rodzice. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w formie zajęć otwartych lub programu artystycznego. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy na tle grupy rówieśniczej. Następnie odbyły się zabawy, konkursy dla dzieci i rodziców. Potem dzieci i rodzice wykonali wspólnie dekoracje świąteczne. Na końcu odbył się wspólny poczęstunek. Wszyscy byli zadowoleni, w przedszkolu panowała miła, serdeczna i rodzinna atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie i pomoc w organizacji Spotkań Wigilijnych.


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dnia 6 grudnia 2013r. zgodnie z tradycją dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie wzięły udział uroczystości
„ Spotkania z Mikołajem”.
To jeden z najważniejszych dni w roku przedszkolaków. Dzieci wspólne recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Świętym Mikołaju.
Następnie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Na końcu wykonano pamiątkowe zdjęcia. Radości nie było końca!


SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

Dnia 22.11.2013r. Przedszkole Publiczne w Kałuszynie odwiedził pan leśniczy.
Na początku spotkania niezwykły gość zaprezentował dzieciom swój mundur oraz atrybuty leśniczego  co wzbudziło zainteresowanie wszystkich przedszkolaków.
Następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwierzęta w nim mieszkające. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. 
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.


WYCIECZKA DO MIŃSKA MAZOWIECKIEGO

Dnia 28 października 2013 dzieci z Przedszkola Publicznego w Kałuszynie były na wycieczce w Mińsku Maz. Celem wyjazdu było obejrzenie baśni muzycznej pt.„W tajemniczej krainie krasnali” Dla dzieci ogromną atrakcją była podróż autobusem. Przedszkolaki z ogromną uwagą oglądały spektakl. Były bardzo zachwycone wspólnym wyjazdem.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 14 października z okazji  Dnia Edukacji Narodowej  odbyły się w Domu Kultury występy dzieci z grup przedszkolnych- "Krasnale" "Biedronki" "Jaskółki" i "Zuchy". Przedszkolaki jak zwykle zachwyciły gracją, naturalnością i wdziękiem.
Wszystkim pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia - radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


BIAŁA NIEDZIELA
Dnia 15 września w Parku Miejskim odbyły się występy dzieci z grup przedszkolnych "Biedronki", "Jaskółki" i "Zuchy". W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki zdrowotnej dzieci zaprezentowały inscenizacje wierszy, tańce oraz piosenki.


ROK PRZEDSZKOLNY 2012/2013

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
Dnia 28 czerwca w przedszkolu uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny 2012/2013. Każda z grup przedstawiła program artystyczny- dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, oraz otwarzały układy taneczne. Był to dzień pełen wzruszeń, podziękowań oraz wspomnień. Życzymy udanych wakacji!


WYSTĘPY W PARU
Dnia 23 czerwca w Parku Miejskim odbyły się występy przedszkolaków. Każda z grup przedszkolnych zaprezenowała program artystyczny. Pani dyrektor rozdała również dyplomy i nagrody dla dzieci, które brały udział w konkursie  plastycznym "Moja rodzina"  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za obecność.


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
Dnia 17, 18 czerwca w naszym przedszkolu  odbyły sie zajęcia adaptacyjne. Zajęcia te miały na celu przystosowanie się dziecka do nowego środowiska, nowych warunków. Dla małego dziecka takim nowym środowiskiem jest przedszkole, gdzie zdobywa ono swoje pierwsze doświadczenia społeczne. Dzieci podczas wspólnych zabaw miały możliwość poznawania nowych miejsc i osób w obecności bliskich mu osób.SPOTKANIE RODZINNE
Dnia 10 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Najpierw odbyła się część artystyczna wykonana w poszczególnych grupach przez przedszkolaków. Nie zabrakło oklasków i łez wzruszenia rodziców. Następnie udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie czekały na dzieci i rodziców konkursy i zabawy. Jak zwykle impreza się udała!WYCIECZKA DO DINOPARKU
Dnia 17 maja udaliśmy się na wycieczkę do dinoparku w Kołacinku, gdzie przenieśliśmy się do epoki dinozaurów. Czekały tam na nas wspaniałe atrakcje m.in.: rekonstrukcje pradawnych jaszczurów, plac zabaw z przeszkodami i zjeżdżalniami, piaskownica w której najmłodsi sami mogli odkopać szkielet dinozaura, suchy basen z kolorowymi piłeczkami, ścieżka 'Bajkowy Świat', na której zobaczyliśmy postaci i sceny z bajek, w tym między innymi domek Jasia i Małgosi, domek na kurzej stopce czy scenkę z Królewny Śnieżki. Zwiedzaniu i zabawie towarzyszyła piękna pogoda i wspaniały humor!POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY
Dnia 21 marca  jak tradycja nakazuje zakończyliśmy panowanie zimy. W tym celu przedszkolaki zebrane na placu przedszkolnym pożegnały symbol zimy- Marzannę. ..Marzanno, Marzanno odpływaj prosimy nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!
Dzieci z radością przywitały symbol wiosny- Gaik , z którym wróciły do przedszkola. Następnie w poszczególnych salach odbyły się zabawy, konkursy na cześć wiosny.ZIELONY OGRÓDEK W PRZEDSZKOLU
Nie mogąc się doczekać nadejścia „Pani Wiosny" dzieci z wraz z paniami postanowiły założyć „Zielony ogródek". Przedszkolaki mogły samodzielnie wysiać nasiona do doniczek a następnie podlać sadzonki. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały,że każda roślinka, aby mogła rosnąć potrzebuje słońca i wody, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Taki rodzaj zajęć sprawił przedszkolakom ogromną frajdę, a także zachęcił dzieci do spożywania nowalijek z własnego ogródka. Wszyscy już nie mogą doczekać się, kiedy zjedzą kanapkę z wyhodowanym przez siebie szczypiorkiem. Wspólna praca zbliża, a dbanie o rośliny uczy odpowiedzialności i sumienności


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
W dniach 23,24,25 stycznia 2013 r. w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie w poszczególnych grupach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, a dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Najważniejszą częścią uroczystości były występy dzieci. Każda z grup zaprezentowała wspaniałe przedstawienia, po obejrzeniu których niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Nie zabrakło też poczęstunku, o który zadbali rodzice. W trakcie uroczystości babcie  i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Zaangażowanym w uroczystość rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i współpracę, dzięki której Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu połączył trzy pokolenia.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DOMU KULTURY
Dnia 24 stycznia 2013 r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyły się występy przedszkolaków z grup „Krasnale” „Biedronki” i „Zuchy” dedykowane dla emerytów i rencistów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swój program artystyczny. Po obejrzeniu występów na twarzach seniorów malowało się wzruszenie, a łezka kręciła się w oku.


BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 14 stycznia 2013 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w niezwykłe stroje uczestniczyły we wspólnych zabawach prowadzonych przez wodzireja.


WOŚP 21 FINAŁ
Dnia 13 stycznia 2013 r. odbył się 21 finał WOŚP pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Tradycyjnie na scenie wystąpiły przedszkolaki.


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Dnia 7 grudnia 2012 r. nasze przedszkole odwiedził tajemniczy gość z Laponii- Mikołaj. Dzieci otrzymały od niezwykłego gościa prezenty. Na końcu wykonano pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

„PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA”
Dnia 21 września 2012 r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbył się festyn dzieci z rodzicami. Program zawierał zabawy przy muzyce, konkursy z nagrodami, quizy muzyczne dla rodziców, pokaz eksperymentów chemicznych, malowanie twarzy.ROK PRZEDSZKOLNY 2011/2012


ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2011/2012
Dnia 27 czerwca 2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się  uroczyste zakończenie roku przedszkolengo. Część artystyczną wykonały dzieci z grupy "Jaskółki" Życzymy wszystkim dzieciom udanych wakacji.DZIEŃ RODZINY
Dnia 15 czerwca 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Tradycyjnie po części artystycznej wykonanej w poszczególnych gupach udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie czekały na dzieci i rodziców konkursy i zabawy oraz grilowane kiełbaski. Jak zwykle impreza się udała!
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Dnia 24 maja 2012 r. udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu "Pod taflą oceanu" Następnie udaliśmy się do centrum zabaw Hulakula. Na końcu byliśmy w Centrum Kopernika, gdzie dzieci mogły rozbudzać swoją wyobrażnię i ciekawość.Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone.SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Dnia 18 maja 2012 r. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości-p. policjantów. Policjancji udzielili przedszkolakom pouczającej pogadanki przeplatanej konkursami z nagrodami. Na końcu dzieci obejrzały motocykl i radiowóz policyjny.


WIZYTA W GABINECIE DENTYSTYCZNYM
Dnia 14 maja dzieci z grupy "Jaskółki" udały się do gabinetu dentystycznego w celu profilaktyki zębów. Przedszkolaki myją zęby,
 bo wiedzą dobrze o tym kto ich nie myje ten ma kłopoty!
SPOTKANIE Z PANEM BURMISTRZEM
W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w Parku Miejskim dnia 9 maja burmistrz Kałuszyna p. Marian Soszyński przeczytał II księgę "Przygód Koziołka Matołka"  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanego utworu. Następnie przedszkolaki zostały obdarowane cukierkami.  Kolejną atrakcją była plastyczna zabawa pod hasłem "Portret bohaterów kredą na asfalcie" Na koniec dzieci otrzymały balony promujące Tydzień Bibliotek. Dziękujemy serdecznie p. burmistrzowi za tak interesujące spotkanie.KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 14 marca w przedszkolu odbyły się wewnętrzne eleminacje do konkursu recytatorskiego "Warszawska Syreka" Przedstawiciele grup "O" z ogromnym zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze.SPOTKANIE Z PANIĄ HENRYKĄ SĘKTAS
Dnia 16 lutego 2012 r. w grupie Pszczółki i Krasnale gościła p. Sęktas- zastępca burmistrza. Powodem wizyty było przybliżenie literatury dziecięcej przedszkolakom. Dziekujemy serdecznie za poświęcony nam czas.BAL W PRZEDSZKOLU
W dniu 9 stycznia 2012 r. w przedszkolu odbył się bal w baśniowej scenerii. Karnawał to czas balów i zabaw. Jest to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, mogą wtedy wcielić sie w bajkowe postacie. Dzieci przebrane w kolorowe stroje świetnie się bawiły pod kierunkiem wodzireja. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Radości nie było końca.WOSP XX FINAł

W dniu 8 stycznia 2012r. odbył się jubileuszowy  XX  finał WOSP. Hasłem przewodnim tegorocznego finału  było- "gramy z pompą".
W Domu Kultury jako pierwsze zaprezentowały program artystyczny dzieci z Przedszkola Publicznego. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za przybycie.
SPOTKANIE WIGILIJNE
W dniach 16-20 grudnia 2011 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte połączone ze spotkaniem wigilijnym. W poszczególnych grupach wiekowych dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na zajęciach potem zaś wspólnie z rodzicami przy dzwiękach kolęd zasiadali przy świątecznym stole. Było bardzo miło.


 SPOTKANIE Z MIKOłAJEM
Dnia 6 grudnia 2011 r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci nie ukrywały zadowolenia i z wielką radością oraz odważnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Na koniec swojej wizyty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały Mikołajowi za prezenty.


ROK PRZEDSZKOLNY 2010/2011

KONIEC ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2010/2011
Dnia 26 czerwca 2011 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Absolwenci przedszkola- dzieci z grupy "Zuchy" i "Jaskółki"  zaprezentowały część artystyczną. Był to dzień pełen podziękowań i wzruszeń.


DZIEŃ RODZINY
Dnia 3 czerwca 2011 r. w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto Dzień Rodziny czyli święto Mamy, Taty i Dziecka. Po części artystycznej wykonanej w poszczególnych grupach wyszliśmy na plac zabaw. Tam pod kierunkiem wodzireja- pana od rytmiki wspólnie bawiliśmy się. Tańce poprzeplatane były konkursami i zawodami sportowymi.  Po tak aktywnym odpoczynku bardzo smakowały kiełbaski z grilla. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda oraz wspaniały nastrój.


WIGILIA W PRZEDSZKOLU
W dniach 16,17,18 grudnia 2010 w przedszkolu w Kałuszynie odbyły się Spotkania Wigilijne w poszczególnych grupach. Na te spotkania przybyli rodzice. Wszyscy byli zadowoleni, w przedszkolu panowała miła, serdeczna i rodzinna atmosfera. zobacz galerię Wigilia
Braliśmy też udziałał w Wielkiej Orkiestrze Ṥwiątecznej Pomocy:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


ROK PRZEDSZKOLNY 2009/2010

SPOTKANIE Z S. GUJSKA

Dnia 9 marca 2010 r. do przedszkola przybyła pani S. Gujska. Dzieci z grup: „Pszczółki” „Krasnale”, „Biedronki”, „Zuchy” i „ Jaskółki” miały możliwość zapoznania się z twórczością poetki. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych zabawach (wierszykach ze śpiewem, pokazywaniem). Poetka zachęcała do sięgania po książki. Dzieci miały również możliwość zakupienia książeczek poetki do domowej biblioteczki. Dziękujemy za tak interesujące spotkanie.
zobacz: Spotkanie z poetką panią Stanisławą Gujską
zobacz także: Pożegnanie zimyDZIEŃ BABCI I DZIADKA
W dniach 20,21,22 stycznia 2010 roku, w Przedszkolu Publicznym w Kałuszynie w poszczególnych grupach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny dla zaproszonych gości. Każda z grup zaprezentowała wspaniałe przedstawienia, po obejrzeniu których niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły a na koniec wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom podarunki. Nie zabrakło też poczęstunku, o który zadbali rodzice. Był to wyjątkowy dzień,, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za trud włożony w wychowanie przyszłego pokolenia.
zobacz: Dzień Babci i Dziadka

ZAJECIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W dniach 14,15,16,17 grudnia 2009r. w przedszkolu, odbyły się zajęcia otwarte połączone ze Spotkaniem Wigilijnym w poszczególnych grupach
 zobacz galerię: Zajęcia otwarte dla rodziców oraz spotkanie wigilijneSPOTKANIE Z MIKOłAJEM
Dnia 6 grudnia 2009r. dzieci wzięły udział w ogólnoprzedszkolnej uroczystości „ Spotkania z Mikołajem”.
To jeden z najważniejszych dni w roku przedszkolaków. Dzieci wspólne recytowały wiersze i śpiewały piosenki o świętym Mikołaju.
Następnie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Na końcu wykonano pamiątkowe zdjęcia.
zobacz galerię: Spotkanie z MikołajemWIZYTA W OSP

  W październiku dzieci z grup: "Krasnale","Biedronki" i "Zuchy" miały możliwość zobaczenia wyposażenia budynku OSP w Kałuszynie. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadania o bohaterstwie strażaka, którego portret jest na sztandarze straży. Zobaczyły tez instrumenty dęte i miały możliwość zagrania na jednym z nich. Dzieci widziały również siłownie, na której ćwiczą strażacy. Kolejną atrakcją był przejazd wozem strażackim. Dzieci wróciły zadowolone do przedszkola i marzeniem wielu z nich było zostać strażakiem. Bardzo dziękujemy p. Janiakowi za tak interesującą wycieczkę. 
Adres strony OSP KAŁUSZYN: http://www.kaluszyn.osp.org.pl/
zobacz galerię Straż Pożarna
zobacz Krasnale w OSP


DZIEŃ NAUCZYCIELA
Dnia 14 października 2009r. w Domu Kultury w Kałuszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Na uroczystość przybyli: burmistrz miasta Kałuszyna, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Przedszkola Publicznego pracownikom oświaty serca dziękując za trud związany z nauczaniem i wychowaniem dzieci.